خانه / اخبار / نکاتی که باید از ویندوز 10 بدانید
لباس مردانه لاکچری ارزان

نکاتی که باید از ویندوز 10 بدانید

windows 10- download0511.ir

بالاخره مایکروسافت پس از مدتها ایجاد سردرگمی درباره نام گذاری ویندوز جدیدش، ظاهرا نام ویندوز 10 را برای آن برگزیده و مشخصا هیچ دلیل خاصی هم برای انتخاب این نام نداشته است…

این ویندوز جدید جدا از نامش، ویژگی‌های جدیدی نیز به همراه دارد که در مطلب زیر با 8 تا از آن ها آشنا می‌شوید.

نسخه موبایل هم دارد!

بله ویندوز 10 نسخه موبایل هم خواهد داشت. این ویندوز با ظاهر و عملکرد متفاوت برای موبایل عرضه خواهد شد، ولی هنوز هم همان ویندوز 10 خواهد بود.

اواخر سال 2015 می‌آید!

ویندوز 10 به طور رسمی اواخر سال 2015 آغاز بکار خواهد کرد و هنوز تاریخ مشخصی برای آن گفته نشده است. نسخه اولیه آن از امروز قابل دسترس بوده ولی امکاناتش اولیه خواهد بود و کامل نیست!

برای کاربران معمولی هم مناسب است!

با اینکه به ویندوز 10 از زاویه اینترپرایز نگاه می‌شود، این ویندوز برای همه قابل دسترس خواهد بود و تنها مختص محیط کاری نیست.

این ویندوز، ویندوز 7+ یا همچین چیزهایی است!

مایکروسافت اظهار داشته که ویندوز 10 شبیه به ویندوز 7 خواهد بود. گرچه برخی از ویژگی‌های ویندوز 8 را هم به همراه خواهد داشت. ویژگی‌های مثل پین کردن برنامه‌ها به منوی استارت. این کار نشان می‌دهد که مایکروسافت چندان هم از ویندوز 8 خود راضی نبوده است.

منوی استارت باز می‌گردد!

Microsoft_2014_30-730×409-600×3361
بله این هم دلیل فراموشی ویندز 8. با اینکه این نسخه در موبایل خوب عمل می‌کرد، برای دسکتاپ اصلا مناسب نبود. منوی استارت با ویندوز 10 باز می‌گردد و حس آشنایی خوبی برای کاربرانش خواهد داشت.

منوی استارت قوی‌تر!

منوی استارت نه تنها باز می‌گردد، بلکه خیلی بهتر و قدرتمندتر نیز می‌شود. اینبار می‌توانید درون کامپیوتر و وب را از همان منوی استارت جستجو کنید. بعلاوه قابلیت پین کردن برنامه‌ها هم به آن وجود دارد که برای برنامه‌های پر کاربرد بسیار مناسب است. منوی استارت اینبار با بازگشتنش تبدیل به هاب ویندوز می‌شود.

کاربران حرفه‌ای آنرا دوست خواهند داشت!

به طور کل ویندوز همیشه برای حرفه‌ای‌ها دوست داشتنی بوده است و ویندوز 10 هم چنین خواهد بود. کارهایی مثل برداشتن یک برنامه از یک دسکتاپ دیگر که خود مایکروسافت آنرا snap assist می‌نامد، یا سوئیچ کردن دسکتاپ‌ها یا اجرای چند برنامه در آنها در این ویندوز ممکن است. بعلاوه task view جدید به کاربر امکان مشاهده کارهایی را که مشغول انجام آنها هستند می‌دهد. با اینکه این ویژگی‌ها شباهت به ویژگی‌های اپلی دارد، کاربران حرفه‌ای ویندوز آنها را دوست خواهند داشت.

ویژگی لمسی متفاوت خواهد بود!

در ویندوز 10 زمانی که به مود تاچ می‌روید، بیشتر حس بودن در ویندوز 8 را خواهید داشت. رابط کاربری کمی تغییر می‌کند، ولی فعلا تصویر واضحی از عملکرد این ویندوز در مود تاچ وجود ندارد.

شاید بتوان اینگونه آنرا توصیف کرد:

یک لپ‌تاپ Yoga 2 Pro را در نظر بگیرید که در مود دسکتاپ است و ویندوز 10 هم با همان منوی استارت درونش جاریست، حالا آنرا به مود تبلت یا استند تغییر وضعیت دهید. در این مود رابط کاربری لمسی خواهید داشت.

به همین دلیل است که مایکروسافت در سیستم عامل جدیدش چند رابط کاربری را تعبیه کرده است.

منبع : itresan.com

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد