خانه / اخبار / در هر سنی چقدر خواب لازم است؟
لباس مردانه لاکچری ارزان

در هر سنی چقدر خواب لازم است؟

saat-khab-download0511.ir

گروهی از پزشکان متخصص آمریکایی می گویند کم خوابی و پر خوابی عامل چاقی، دیابت و کوتاه شدن عمر می شود و هر گروه سنی به ساعات قابل توجهی خواب در شبانه روز نیاز دارد…

این مطالعه جدید نشان می دهد که کودکان چهار ماهه تا 17 ساله به خواب بیشتر از چیزی که پیش از این توصیه می شد، نیاز دارند. مطالعات قبلی نشان داده بودند که کمبود خواب می تواند خطر ابتلای فرد به چاقی بیماری قلبی، دیابت و کوتاه شدن طول عمر را افزایش دهد. پیشتر محققان اعلام کرده بودند که پرخوابی نیز عامل مشابهی برای چاقی و کوتاه شدن عمر است.

      
اکنون گروهی متشکل از 18 متخصص خواب ، آناتومی، فیزیولوژی، کودکان، اعصاب و زنان به بررسی این موضوع پرداختند که یک فرد در هر مرحله از زندگی خود به چند ساعت خواب نیاز دارد.این گروه پس از دو سال مطالعه و بررسی موفق به ارائه جدولی برای خواب افراد با توجه به سن آنها شدند.

 

بر اساس این جدول، نوزادان تازه متولد شده (0 تا 3 ماهه) به 14 تا 17 ساعت خواب در روز نیاز دارند در حالیکه پیش از این گفته می شود این گروه به 12 تا 18 ساعت خواب نیاز دارند. کودکان (4 تا 11 ماهه) به 12 تا 15 ساعت خواب در روز نیاز دارند در حالیکه این رقم قبلا 14 تا 15 ساعت بود.

به نقل از سلامت نیوز

منبع :  Download0511.ir

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد