خانه / اخبار / حواشی بازی پرسپولیس و استقلال {دربی امسال}
لباس مردانه لاکچری ارزان

حواشی بازی پرسپولیس و استقلال {دربی امسال}

پرسپولیس 4 ـ استقلال 2؛ تسخیر سمبل آبی‌ها

تیم فوتبال پرسپولیس با ارائه یک نمایش تهاجمی و فوق‌العاده موفق به پیروزی قاطع مقابل استقلال شد تا گام مهمی را به سوی قهرمانی برداشته باشد.

 


 

به گزارش ورزش سه، گل‌های پرسپولیس در این بازی توسط مهدی طارمی 2 بار، رامین رضائیان و محسن مسلمان به ثمر رسید و استقلال توسط جابر انصاری و امید ابراهیمی (پنالتی) دو گل را جبران کرد. این برد از آنجا اهمیت دارد که پرسپولیسی‌ها جنگ کری را با عدد 4 از استقلال بردند.

ورزشگاه آزادی؛ تماشاگر: 95هزار نفر
داور: محسن ترکی، کمک داوران: سعید علی نژادیان – محمدرضا منصوری

اخطار

حنیف عمران زاده (37) – یعقوب کریمی (74) – امید ایراهیمی (90) – میثم مجیدی (4+90) از استقلال

مهرداد کفشگری (68) – رامین رضائیان (77) – لوکا ماریچ (84) – محسن بنگر (87) – مهدی طارمی (90) از پرسپولیس

پرسپولیس تهران:

سوشا مکانی، رامین رضاییان، محسن بنگر، لوکا ماریچ، محمد انصاری، احمد نوراللهی، محسن مسلمان، امید عالیشاه (مهرداد کفشگری 60)، فرشاد احمدزاده (بابک حاتمی 92)، علی علیپور (جری بنگستون 91) و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

استقلال تهران:

سید مهدی رحمتی، میلاد فخرالدینی، حنیف عمران زاده، هرائر مگویان، میثم مجیدی، امید ابراهیمی، محمدرضا خرسندنیا، عادل شیحی (جابر انصاری 27)، خسرو حیدری (یعقوب کریمی 60)، آرش برهانی، سجاد شهباززاده
سرمربی: پرویز مظلومی

 

 

شرح گل

پرسپولیس 1 استقلال 0: (دقیقه 5، مهدی طارمی): فرشاد احمدزاده پاس رو به عقب خوبی برای نوراللهی مهیا کرد که ضربه این بازیکن را رحمتی به طور ناقص مهار کرد و در ادامه مهدی طارمی موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند.

پرسپولیس 2 استقلال 0: (دقیقه 35، مهدی طارمی): ارسال دیدنی فرشاد احمدزاده برای مهدی طارمی با ضربه سر فوق العاده او دومین گل پرسپولیس و مهاجم بوشهری این تیم را رقم زد.پرسپولیس 3 استقلال 0: (دقیقه 54، رامین رضاییان): مدافع پیش تاخته پرسپولیس روی اشتباه مهدی رحمتی موفق شد گل سوم را به ثبت برساند. روی ارسال دیدنی فرشاد احمدزاده، رحمتی به اشتباه توپ را روی نقطه پنالتی برای رضاییان مهیا کرد و ضربه سر این بازیکن به گل سوم پرسپولیس تبدیل شد.

پرسپولیس 3 استقلال 1: (دقیقه 55، جابر انصاری): یک دقیقه بعد از گل پرسپولیس این جابر انصاری بود که توانست مرد رفت و برگشت لقب گیرد. او روی اشتباه سوشا مکانی در دفع توپ، دروازه خالی را باز کرد.

پرسپولیس 4 استقلال 1: (دقیقه 85، محسن مسلمان): روی اشتباه هرایر مگویان، احمدزاده به مهدی طارمی و در نهایت طی کردن مسافت یک نیمه ای زمین با پاس او در آستانه دروازه خالی برای مسلمان همراه شد تا او آسان ترین کار را برای بازی کردن دروازه رحمتی داشته باشد.

شرح بازی:

گل زودهنگام مهدی طارمی خیلی سریع تکلیف بازی را روشن کرد. پرسپولیس با کنترل توپ در تمام زمین و حرکات کوتاه حمله‌ورانش با میدان‌داری هافبک‌ها بازی را در اختیار گرفت و به سرعت به گل اول رسید. بعد از این گل استقلالی‌ها هجوم‌هایی خطرناک روی دروازه استقلال داشتند اما پرسپولیس باز هم بازی را در اختیار گرفت و گل دوم را به ثمر رساند. بعد از این گل آنها شانس به ثمر رساندن گل سوم را هم توسط مهدی طارمی داشتند اما واکنش عالی مهدی رحمتی مانع از هت‌تریک طارمی از روی نقطه پنالتی شد. با شروع نیمه دوم باز هم پرسپولیس بود که توپ را به بهتر به گردش درمی‌آورد و آنها توسط رضائیان به گل سوم رسیدند. اما استقلال بلافاصله توسط انصاری به گل رسید تا بازی به اوج هیجان برسد. پرسپولیسی‌ها در دقایق بعدی بیشتر به میدان‌داری پرداختند و در دقیقه 85 روی یک ضدحمله برای چهارمین بار دروازه رحمتی را توسط مسلمان باز کردند. بعد از این گل استقلال با یک پنالتی فاصله را کم کرد اما این گل برای جلب رضایت هواداران به هیچ وجه کافی نبود تا پرسپولیس گام بلندی را به سوی قهرمانی بردارد.

 

 

بهترین بازیکن:

مهدی طارمی با به ثمر رساندن 2 گل و یک پاس گل نقش بزرگی در پیروزی امروز پرسپولیس داشت اما به جز او فرشاد احمدزاده، رامین رضائیان، محسن مسلمان، محسن بنگر، لوکا ماریچ  و سوشا مکانی هم روز خوبی را پشت سر گذاشتند.

اتفاق ویژه:

پیروزی امروز قرمزها مقابل استقلال دومین بازی پرگل تاریخ این رقابت است. قبلا پرسپولیسی‌ها با ثبت یک برد 6 گله پرگل‌ترین دربی تاریخ را ثبت کرده بودند.

دقایق حساس

دقیقه 1: اولین پاس اشتباه از سوی استقلالی ها با ارسال میلاد فخرالدینی برای خسرو حیدری شکل گرفت.

دقیقه 1: اولین اشتباه داوری با عدم اعلام کرنر برای پرسپولیس توسط ضربه سر حنیف عمران زاده و مشایعت توپ توسط طارمی اتفاق افتاد.

دقیقه 2: پرسپولیسی ها توسط فرشاد احمدزاده در جناح راست فرصت ارسال را داشتند که شماره 10 پرسپولیس در دریبل بازیکن روبرویش ناموفق بود و توپ را از دست داد.

دقیقه 4: برخورد فرشاد احمدزاده با امید ابراهیمی برای تصاحب توپ به درستی از سوی ترکی ادامه بازی اعلام شد.

دقیقه 4: همچنان پاس های اشتباه و استرس دقایق ابتدایی بازی از سوی بازیکنان دو تیم ادامه دارد.

دقیقه 10: شوت ناامید کننده‌ی امید ابراهیمی از میانه میدان با اختلاف زیاد به اوت برای پرسپولیسی ها تبدیل شد.

دقیقه 11: مهدی طارمی پشت مدافعان استقلال صاحب توپ شد و ضربه اش را به نحوی زد که توسط رحمتی مهار شد که در ادامه داور با اعلام آفساید بازی را قطع کرد.

دقیقه 13: استقلالی ها در یک ضد حمله توسط خسرو حیدری در تدارک هجوم به سمت دروازه پرسپولیس بودند که مهدی طارمی با حضور در یک سوم دفاعی تیمش به همراه بنگر این حمله را خنثی کرد.

دقیقه 14: در زمان پرتاب اوت به سود پرسپولیس، کمک داور از رضاییان درخواست داشت زودتر این کار را انجام دهد که با اعتراض مدافع پرسپولیس همراه شد و او اعلام کرد قصد تلف کردن زمان بازی را ندارد.

 


دقیقه 15: اشتباه حنیف عمران زاده در ارسال پاس رو به عقب برای رحمتی نزدیک بود طارمی را صاحب فرصت کند که دروازه بان استقلال زودتر از گلزن پرسپولیس توپ را از ان خود کرد.

دقیقه 16: اعلام خطای هند یک ضربه ایستگاهی نصیب استقلال کرد که توپ ارسالی حیدری توسط سوشا مکانی به خوبی مشت شد و این فرصت از آبی پوشان گرفته شد.

دقیقه 17: ارسال پاس بلند برای آرش برهانی، این بازیکن را در موقعیتی تک به تک با سوشا مکانی قرار داد که ضربه اش به بیرون زده شد اما داور اعلام کرنر کرد.

دقیقه 17: ضربه کرنر را استقلالی ها به بیرون محوطه جریمه فرستادند که شوت سر ضرب امید ابراهیمی بار دیگر به کرنر برای این تیم تبدیل شد.

دقیقه 18: دومین کرنر پیاپی برای استقلال را خسرو حیدری در پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که ضربه اش با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه  19: تذکر به سوشا مکانی برای عدم اتلاف وقت در زمان زدن ضربات کنار دروازه با توضیح این گلر به ترکی همراه شد.

دقیقه 20: بهترین فرصت استقلال روی سماجت عادل شیحی شکل گرفت و استقلالی ها از جناح راست پرسپولیس صاحب فرصت شدند که ادامه این حرکت درون شش قدم با ضربه خوبی از خسرو حیدری همراه نشد.

دقیقه 22: برانکو ایوانکوویچ به خطای اعلام شده توسط مسلمان معترض شد و ترکی از او خواست با آرامش بازی را ادامه دهد تا مشکلی برای قضاوت به وجود نیاید. هر چند سرمربی کروات پرسپولیس به کمک مترجم خود بار دیگر به این مساله و خطای اعلام شده اعتراض داشت.

دقیقه 22: ارسال ضربه ایستگاهی از جناح راست پرسپولیس بدون اینکه خطری دروازه سوشا مکانی را تهدید کند به بیرون رفت.

دقیقه 25: ارسال زمینی مسلمان را مهدی رحمتی با پا دفع کرد و در ادامه نیز مدافعان استقلال توپ را از محوطه جریمه دور کردند.

دقیقه 25: هواداران پرسپولیس که استرس بالایی را تجربه می کنند با یک دقیقه تاخیر یاد و خاطره هادی نوروزی را زنده نگه داشتند و به تشویق کاپیتان فقید تیم شان پرداختند.

دقیقه 28: ارسال رامین رضاییان روی سر علی علیپور موقعیت خوبی برای پرسپولیس ایجاد کرد که مهدی رحمتی زودتر از مهاجم سرخپوش توپ را دفع کرد.

دقیقه 30: پاس علی علیپور برای فرشاد احمدزاده و ضربه کات دار شماره 10 پرسپولیس با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 31: کرنر استقلال را امید ابراهیمی با شوتی دیدنی به سمت دروازه نواخت که با برخورد به بازیکن پرسپولیس، آبی ها اعتقاد به پنالتی داشتند.

دقیقه 32: بهترین فرصت استقلال روی کرنر را در یک رفت و برگشت را رضاییان و انصاری ناجی تیم شدند و در دو موقعیت توپ را از روی خط دروازه برگشت دادند.

 


دقیقه  40: مهدی طارمی که به دنبال هت تریک در این بازی بود، پنالتی تیمش را با جنگ و جدلی زشت از رامین رضاییان گرفت و در ادامه در مصافی تک به تک با مهدی رحمتی مغلوب دروازه بان باتجربه استقلال شد و  این فرصت را از دست داد.

 

 

 


دقیقه 41: روی خطای اعلام شده بر روی رضاییان، مسلمان پشت توپ قرار گرفت و فرصت خوبی برای بنگر ایجاد کرد که این مدافع پیش تاخته نتوانست از آن بهره ببرد.

دقیقه 48: شوت محسن مسلمان در حالت نامتعادل در آغوش مهدی رحمتی قرار گرفت.

دقیقه 49: شوت راه دور جابر انصاری این بار در آغوش سوشا مکانی قرار گرفت.

دقیقه 51: شوت راه دور محمدرضا خرسندنیا با کاتی عجیب در آستانه ورود به دروازه پرسپولیس توسط سوشا مکانی به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 56: سوشا مکانی با واکنشی فوق العاده موفق شد ضربه جابر انصاری را از درون شش قدم به کرنر بفرستد.

دقیقه 57: دبل واکنش مهدی رحمتی مانع از رقم خوردن گل چهارم پرسپولیس شد، او یک بار ارسال عالیشاه به قصد گل را دفع کرد و در ادامه نیز ضربه سر علیپور را با پا دفع کرد تا تیمش گل چهارم را دریافت نکند.

دقیقه 59: ارسال دیدنی خسرو حیدری اینبار به قصد باز کردن دروازه به کمک باد نزدیک بود وارد دروازه پرسپولیس شود که سوشا مکانی توپ را به کرنر فرستاد.

 


دقیقه 60: خسرو حیدری از زمین بازی خارج شد و یعقوب کریمی جانشین این بازیکن در ترکیب استقلال شد. پرسپولیسی ها هم امید عالیشاه را از زمین خارج شد و مهرداد کفشگری جانشین او شد.

 

دقیقه 63: خطای میلاد فخرالدینی روی محسن مسلمان یک ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس از سوی ترکی اعلام کرد. این ضربه را مسلمان به درون محوطه  جریمه فرستاد که توسط مدافعان استقلال دفع شد.

دقیقه 66: ارسال کرنر یعقوب کریمی برای هرایر مگویان با ضربه سر این مدافع پیش تاخته همراه شد که توپ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 67: وزش باد باعث شد تا پرچم کرنر از جا کنده شود و در اقدامی عجیب مسوولان برگزاری قصد داشتند از کاور نارنجی عکاسان در این رابطه استفاده کنند! در نهایت هم این ماجرا با چسب و کاور عکاسی رفع و رجوع شد.

دقیقه 74: محمدرضا خرسندنیا در دومین خطای پیاپی خود روی فرشاد احمدزاده، ضمن هدیه یک ضربه ایستگاهی کارت زرد نیز دریافت کرد.

دقیقه 75: رامین رضاییان پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت و به زیبایی آن را نواخت که رحمتی با تجربه بالای آن را به کرنر فرستاد.

دقیقه 76: ضربه کرنر ارسالی توسط نوراللهی را فرشاد احمدزاده نواخت که توپ با اختلافی کم به بیرون رفت تا آه از نهاد پرسپولیسی ها بلند شود.

دقیقه 90+3: پرسپولیسی ها در ضدحمله یک موقعیت به دست آوردند، پاس طارمی به رضاییان رسید اما ضربه رضاییان با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه90+5: ضربه آزاد مهدی طارمی با اختلاف زیاد از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.

حاشیه های دیدار پرسپولیس و استقلال در دربی هیجان انگیز امسال

هانی‌در آغوش پرسپولیسی‌ها بعد از برد(عکس)

هانی نوروزی پس از برد تیم پرسپولیس شادی اش را در آغوش پرسپولیسی ها جشن گرفت.

 


 

به گزارش”ورزش سه”، پرسپولیس دربی 82 را توانست با نتیجه 4-2 پیروز شود و بعد از برد هانی نوروزی فرزند کاپیتان فقید پرسپولیس در آغوش بازیکنان پرسپولیس از جمله مهدی طارمی و همچنین برانکو ایوانکوویچ این پیروزی را جشن گرفت.

 

بازی پرسپولیس و استقلال

حسرت‌ طارمی بعد از پنالتی دردسرساز (عکس)

ستاره گلزن پرسپولیسی ها در روز پر فروغ خود مقابل استقلال یک بار دیگر پنالتی تیم خود را از دست داد تا موفق به خلق هت تریک در دربی نشود.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، بدون شک مهدی طارمی با دو گل و یک پاس گل ستاره پرسپولیس در دربی هشتاد و دوم بود اما او با تاریخ سازی فاصله چندانی نداشت. او اگر پنالتی به دست آمده در نیمه اول را به گل تبدیل می کرد به سومین بازیکنی در دربی تبدیل می شد که موفق به هت تریک می شد. مرحوم همایون بهزادی و ایمون زاید بازیکنانی بودند که قبل ها در دربی پایتخت موفق به کسب این افتخار شده بودند اما طارمی نتوانست خود را به این عنوان برساند.

طارمی سابقه ناکامی در زدن پنالتی را قبل ها هم داشت اما در حالیکه رامین رضاییان می خواست این ضربه را بزند، او توپ را گرفت و در پنالتی دردسرساز با واکنش مهدی رحمتی رو به رو شد که این گل نشدن برای او خوشایند نبود. طارمی یک پنالتی دیگر را به پنالتی های خراب شده اش اضافه کرد، موفق به هت تریک نشد و اجازه ضربه را رضاییان نداد تا این ها دلایلی شود که او این طور حسرت بخورد.بازی پرسپولیس و استقلال

طارمی؛ ستاره خاطره ساز (یادداشت ویژه )

فرار. این خلاصهِ زندگی مردِ شماره 9 خط حمله پرسپولیس است.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، فرار، از وسطِ زمین تا دروازه مهدی رحمتی و پاس‌گل، از ایرانجوان تا پرسپولیس، از اسارتِ دیوارهایِ پادگان نیروی دریایی بوشهر تا ایرانجوان. سی‌و‌شش‌ماهِ دیوانه‌وار برای او. برای او که پایِ قرارداد صدوپنجاه‌میلیونیِ پرسپولیس را امضا کرد تا هوادارها به قمارِ محکوم به شکست بر سرِ پسران ناشناخته متهم کنند. برای او که همه فراموش می‌کردند نام‌اش بخشی از فهرستِ خرید پرسپولیس است. او که دیده نمی‌شد. در اولین تجربه بازی در آزادی، حتی مدافعان رقیب هم او را نادیده گرفتند تا پسری با پیراهنِ فرشاد پیوس، شبح‌وار از بین همه ذوب‌آهنی‌ها عبور کند و تا آن‌طرفِ خط، مراقبِ گل‌شدن توپ باشد. پدیده‌ای که دو راهی موسیقی/ فوتبال برای بوشهری‌ها، راه دوم را انتخاب کرده و حالا، یک ستاره غیرمنتظره است. یک فوتبالیستِ عجیب. یک گلزنِ گلنزن. یک گلنزنِ گلزن.

از طارمیِ لیگ پانزدهم، قاب‌های ویژه زیادی را به یاد می‌آوریم
بازیکنی که متفرعنانه پشتِ ضربه پنالتیِ بازی با نفت قرار می‌گیرد و توپ را از دست می‌دهد و سد راهِ پیروزی تیم برانکو می‌شود اما کمی بعد، بالاتر از همه فولادی‌ها سه امتیاز کلیدی برای پرسپولیس به دست می‌آورد. مهاجمی که دروازه خالی را در آخرین ثانیه‌های نبرد با سپاهان باز نمی‌کند اما در جدال با سیاه‌جامگان جور ده نفره شدن تیم را می‌کشد و آنقدر می‌دود که نایِ جشن گرفتن گل‌اش را هم ندارد.
مهدی طارمی، قهرمانِ خاکستریِ تیم برانکوست. با لحظه‌های روشن شبیه گل‌ها و پاسِ گل‌دربی و بوسه‌ به نقطه‌ای از دست برای تقدیمِ افتخارها به مادر. با لحظه‌هایی تیره. مثل پنالتی‌های تباه‌شده. هر چه هست، هیچکس به اندازه او خودی‌ها و رقیب را غافلگیر نمی‌کند. قابل‌پیش‌بینی‌نبودن، اصلِ سازنده نبوغ است و هنوز هم حرکت بعدی طارمی، برای هیچکس قابل پیش‌بینی نیست. برای او، آرزوهای بزرگ‌تری داریم اما دیگر یاد گرفته‌ایم که اجازه بدهیم با نقشه‌هایش غافلگیرمان کند. اروپا، مقصد دوری برای جوان‌‌اول بوشهر نیست. جوانی که فقط 3 سال بعد از وداع با لباسِ سربازی، پیراهنِ قهرمان دربی را بر تن می‌کند. ستاره گام‌های بلند. فرارهای مهیب.

بازی پرسپولیس و استقلال

پروبچیچ آخرین تیری که به سنگ خورد (عکس)

مهاجم خارجی استقلالی ها نتوانست در مدت زمان حضور خود در میدان موفق باشد و کاری را برای این تیم از پیش نبرد.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، پروبچیچ که از دقیقه 75 این بازی مهم به میدان آمد تقریبا تا پایان بازی نتوانست کار خاصی بکند، او که از جمله مهاجمان خطرناک خارجی است که به فوتبال ایران آمده است در این بازی جایگزین آرش برهانی شد، پروبچیچ آخرین تیر در ترکش کادرفنی آبی ها برای مساوی کردن دو طرف کفه ترازو در این بازی بود که به سنگ خورد.


بازی پرسپولیس و استقلال

پرسپولیس پرس می‌کند و می‌برد (عکس)

پرس کردن تیمی از همان خط جلو از عوامل اصلی پیروزی های پرسپولیس برانکو است.

 


 

به گزارش”ورزش سه”، پرسپولیس توانست با برد پرگل در دربی پایتخت علاوه بر شکست رقیب سنتی اش در حساس ترین زمان لیگ به صدر جدول برسد. یکی از حسن های تیم پرسپولیس برانکو پرس کردن همه بازیکنان است که با تلاش فراوان از همان خط حمله پرس را شروع می کنند.

پرسپولیس برانکو پرس می کند و بازی ها را می برد، صحنه های زیر تلاش و جنگندگی علی علیپور را نشان می دهد که با وجود اینکه جز عوامل هجومی استقلال است اما بسیار خوب در دفاع تیم از خط جلو کمک می کند.

 

بازی پرسپولیس و استقلال

شادی گل مسلمان به روش طارمی(عکس)

محسن مسلمان شادی گل خود را به مانند شادی گل طارمی با هواداران پرسپولیس تقسیم کرد.

 


 

به گزارش”ورزش سه”، پرسپولیس توانست با گل های طارمی(2گل)، رضاییان  و مسلمان دربی را با 4 گل پیروز شود، در صحنه چهارمین گل که در حالت دو به تک پرسپولیسی ها برابر رحمتی قرار گرفتند و مسلمان با اشاره از طارمی خواست به او پاس دهد که طارمی پاس خوبی به مسلمان داد و او توانست با یک بغل پای ساده گل چهارم را بزند.

در عکس های زیر شادی گل مسلمان را می بینیم:

 

بازی پرسپولیس و استقلال

رکوردهای تیم برانکو بعد ازدربی

برد 4-2 تیم پرسپولیس برای برانکو ارزشمندتر از همه بود ورکوردهای زیادی را برای این تیم ثبت کرد.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، رکوردهای قرمزپوشان  به قرار ذیل است:

*20 بازی بی شکست برای برانکو در 20 بازی اخیر لیگ
*اولین 4 گل در یک میدان لیگ برای برانکو
*سی وچهارمین بازی متوالی با گل زده که 33 بازی با حضور برانکو بوده است.
*پرسپولیس بعد از 43 سال در دربی بیش از 3 گل زد،
*پرسپولیس برای اولین بار بعد از 2 سال صدرنشین شد
*برانکو با 2 برد ویک مساوی مثل دنیزلی ارزشمندترین نتیجه میانگین را در دربی به ثبت رساند.

بازی پرسپولیس و استقلال

نفر به نفر پرسپولیسی ها در دربی

پرسپولیسی ها در دربی هشتاد و دوم موفق شدند رقیب دیرینه خود را با یک شکست پرگل از میان بردارند و خود را به صدر جدول برسانند.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، 14 بازیکن پرسپولیس در بازی این تیم در برابر استقلال به میدان بروند و شاید بد نباشد عملکرد آنها را بررسی کنیم، بازیکنانی که دو نفر از آنها در وقت های اضافه به میدان آمدند و عملکرد آنها قابل بررسی نیست.

با بررسی عملکرد بازیکنان پرسپولیس با “ورزش سه”، همراه باشید:

سوشا مکانی (7 از 10)
دروازه بان پرسپولیسی ها در دربی هشتاد و دوم در مجموع عملکرد خوبی داشت، مکانی که گل اول آبی ها از روی اشتباه او به دست آمد دو بار اقدام به نجات دروازه سرخ پوشان کرد، بار اول در نیمه اول و در حالی که پرسپولیسی ها با یک گل از حریف پیش بودند و بار دوم در دقیقه 56 اتفاق افتاد، جایی که او با سیو استثنایی خود، ضربه جابر انصاری را مهار کرد تا اختلاف کم و جهت بازی عوض نشود.

لوکا ماریچ (8 از 10)
مدافع کروات پرسپولیسی ها هر چند یک بار در نیمه اول جاماند تا آرش برهانی با گلر سرخ پوشان تک به تک شود اما در صحنه های زیادی با سرعت عمل خود در دور کردن توپ و یارگیری من تو من، دروازه سوشا را نجات داد که مهمترین آن شلوغی جلوی دروازه این تیم در نیمه اول بود که ماریچ توپ را از روی دروازه بیرون کشید تا بازی به تساوی کشیده نشود.

محسن بنگر (8.5 از 10)
کاپیتان پرسپولیسی ها در بازی امروز این تیم علاوه بر وظایف دفاعی خود در موقعیت هایی باید خود را به دروازه استقلال نزدیک می کرد و چند بار نیز با این حرکت روی دروازه این تیم خطر آفرین شد که مهمترین آنها ضربه پنالتی بود که او برای تیمش به دست آورد. بنگر در مجموع امروز عملکرد موفقی داشت و به عنوان رهبر دفاعی این تیم، در لحظاتی که استقلالی ها فشار خود را روی دروازه پرسپولیس زیاد می کردند تا بازی را متعادل کنند نقش او در خنثی کردن این حملات کاملا به چشم می آمد.

محمد انصاری (6 از 10)
مدافع جوان پرسپولیسی ها در این بازی را می توان جزء بازیکن های متوسط دانست، مخصوصا تا زمان حضور خسرو حیدری در میدان این بازیکن به دلیل تنها بودن در امور دفاعی نتوانست درخشش همیشگی خود را داشته باشد. البته انصاری تا پایان عملکرد بدون نوسان خود را ادامه داد و پس از حضور جابر انصاری در میدان در برخی از صحنه ها به خوبی توانست این بازیکن را مهار کند.

رامین رضاییان (8 از 10)
مدافع راست پرسپولیسی ها در دربی هشتاد و دوم یکی از ستاره های میدان بود، رضاییان که یکی از گل های پرسپولیسی ها را به ثمر رساند با یک شوت می توانست تعداد گل های خود را به 2 برساند او در اغلب نفوذهایش با موفقیت به دفاع کناری آبی ها زد. سرعت عمل و دقت این بازیکن در به ثمر رسیدن گل سوم پرسپولیسی ها مثال زدنی بود ضمن اینکه هماهنگی کامل رضاییان با فرشاد احمدزاده، احمد نوراللهی و محسن مسلمان باعث شد تا او پس از نفوذهای پرتعدادش پشت خود را خالی نبیند.

احمد نوراللهی (7 از 10)
هافبک دفاعی پرسپولیسی ها در بازی امروز به خوبی و بدون نقص توانست از پس وظایف محوله برآید، نوراللهی که مدت ها بود در این پست به بازی گرفته نمی شد و به قسمت چپ لوزی میانه میدان انتقال یافته بود در این دیدار جایگزین کمال کامیابی نیا شد و با دوندگی و حضور به موقع خود در درگیری های میانه میدان نگذاشت تا کمبود این بازیکن به چشم بیاید. گل اول پرسپولیسی ها در این بازی نیز از روی شوت سنگین و دقیق این بازیکن به ثمر رسید تا بازی از همان دقایق ابتدایی گل داشته باشد.

امید عالیشاه (6.5 از 10)
بال چپ پرسپولیسی ها نیز به مانند دیگر بازیکنان این تیم به خوبی توانست از پس وظایف خود بربیاید، عالیشاه که اگر کمی خوش شانس بود سوپر شوت دیدنی خود را در نیمه دوم گل شده می دید، با نفوذهای پیاپی خود و قدرت پا به توپ شدن، مهره مهمی در پلان هجومی پرسپولیس بود تا مشخص شود برانکو، بی جهت، نگران رفع مصدومیت این بازیکن نبود.

محسن مسلمان (8 از 10)
هافبک همه کاره پرسپولیسی ها در این دیدار در ادامه بازی های اخیر خود به خوبی توانست همان بازیکنی باشد که برانکو می خواهد، زمانی ارزش بازی مسلمان بیشتر به چشم می آید که بدانیم او در این بازی و به دلیل عدم حضور کامیابی نیا وظایف دفاعی بیشتری نیز داشت و در برخی از دقایق، فضای پشت دو مدافع کناری نفوذ کرده(مخصوصا رضاییان) را پر می کرد. مسلمان با به ثمر رساندن گل چهارم پرسپولیس توانست روز خوب خود ار تکمیل کند.

فرشاد احمدزاده (9 از 10)
یکی دیگر از ستاره های دربی همین بازیکن بود، احمدزاده که با دوندگی و دقت در ارسال پاس، نبض اصلی حملات پرسپولیس محسوب می شد با پاس خود، گل دوم این تیم را مهیا کرد ضمن اینکه در به ثمر رسیدن گل های اول و چهارم این تیم نیز تاثیر مستقیم داشت، پاس او و آغاز حمله این تیم برای گل چهارم و مثلث وی، مسلمان و طارمی گویای هماهنگی او و تاثیرش در حملات این تیم بود.

علی علیپور  (9 از 10)
مهاجم جوان پرسپولیس در این بازی نیز به مانند دربی برگشت سال گذشته بازهم توانست بازی تاثیرگذاری به نمایش بگذارد، علیپور که اگر کمی دقت می کرد می توانست در این بازی گلزن باشد بار دوندگی مهاجمان پرسپولیس را در خط حمله و در میان مدافعان استقلال به دوش کشید و بارها با فضاسازی خود شرایط را برای صاحب توپ شدن طارمی آماده کرد. از نقاط مثبت علیپور در این بازی بی ترس بودن او و حضور در تمام درگیری ها یک سوم دفاعی استقلال بود که کاملا به کار تیمش آمد.

مهدی طارمی (9.5 از 10)
آقای گل لیگ، تنها یک ضربه با جاودانه شدن فاصله داشت، او که یک ضربه پنالتی را از دست داد و نتوانست هت تریک کند را می توان به عنوان بهترین بازیکن بازی دانست، طارمی دو گل به ثمر رساند و یک پاس گل نیز داد در صحنه گل چهارم نشان داد تنها موفقیت پرسپولیس و پرگل کردن این پیروزی برایش اهمیت دارد و به همین دلیل در حالی که خود می توانست گلزنی کند مسلمان را صاحب توپ کرد تا هواداران این تیم برای چهارمین بار آزادی را منفجر کند، طارمی در این بازی زوج کارآمدی با علیپور ساخت و می توان نوع بازی آنها را مکمل یکدیگر دانست.

مهرداد کفشگری (6 از 10)
هافبک ذخیره پرسپولیسی ها که در این بازی به عنوان تخریبچی به میدان آمد و در اواسط نیمه دوم و با بارانی شدن هوا و لغزنده شدن زمین برای از بین نرفتن قوای بدنی سرخ پوشان پا به میدان گذاشت، او یک خطای خطرناک پشت محوطه جریمه به آبی ها داد که می توان آن را نکته منفی در کارنامه او در این بازی دانست، به غیر از این موضوع کفشگری وظایف خود را به خوبی انجام داد و همان انتظاری را که سرمربی تیم از او داشت(از دست ندادن برتری فیزیکی در میانه میدان) را برآورده کرد.

جری بنگستون و بابک حاتمی
عملکرد مهاجم و مدافع پرسپولیسی ها که در دقایق پایانی به میدان آمدند را به دلیل مدت زمان کم حضور در میدان، نمی توان مورد بررسی قرار داد.

بازی پرسپولیس و استقلال

نصیرزاده :نمره داوری ترکی 20 است

هوشنگ نصیرزاده از کارشناسان داوری ومتخصص امور حقوقی همه تصمیمات کلان محسن ترکی را تایید کرده وعملکرد او را می ستاید.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، هوشنگ نصیرزاده که این بازی را یکی از کم نقص ترین رفتارهای تیم داوری در لیگ امسال می دانست نکات داوری را به تفکیک اینگونه تشریح کرد:

پنالتی پرسپولیس صحیح بود
در نیمه نخست یک پنالتی به سود پرسپولیس اعلام کرد که کاملا صحیح بود و به خاطر خطای عمد عمران زاده روی بازیکن پرسپولیس یعنی محسن بنگر  گرفته شد.

گل طارمی صحیح بود
وی ادامه داد: خیلی ها اعتقاد دارند گل اول طارمی در موقعیت آفساید بود اما گل نخست طارمی  در موقعیت کاملا سالم به ثمر رسید و به هیچ عنوان بحث آفساید صحیح نیست در این صحنه کمک داور عالی تشخیص داد پنالتی نبوده است.

توپ پرسپولیس از خط رد نشد
یکی از ادعاهای داوری 2 تیم این بود که ضربه پنالتی طارمی از خط دروازه رد شده اماکارشناس داوری فوتبال ایران،گفت: پنالتی پرسپولیس به هیچ عنوان از خط دروازه استقلال عبور نکرد و داور به درستی این صحنه را گل اعلام نکرد.

گل چهارم هم صحیح بود
نصیرزاده تصریح کرد: گل چهارم پرسپولیس از لحظه فرار بنگر تا به ثمر رسیدن گل کاملا صحیح بود زیرا بنگر در زمین خودشان فرار کرد و لحظه پاس طارمی نیز بازیکن زننده گل به هیچ عنوان در آفساید نبود.

پنالتی استقلال هم درست بود
وی درخصوص پنالتی اعلام شده به سود استقلال، گفت: در صحنه پنالتی استقلال نیز بازیکن پرسپولیس یعنی محسن مسلمان با زانوی خود به پای بازیکن استقلال یعنی میلاد قخرالدینی ضربه زد و به درستی پنالتی اعلام شد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: ترکی در این بازی نمره عالی گرفت زیرا بسیار منطقی عالی سوت زد.

بازی پرسپولیس و استقلال

برانکو: همه تیم برای قهرمانی می جنگند

برانکو که دربی های زیادی را تجربه کرده است، توانست در سومین تجربه مربی گری‌اش در دربی پایتخت ایران پیروز شود و طلسم نباختنش را ادامه دهد. تیم او امروز با 4 گل استقلال را شکست داد تا صدرنشین شود.

 


 

به گزارش”ورزش سه”، برانکو ایوانکوویچ پس از پیروزی تیمش برابر استقلال در دربی گفت:

از دربی لذت بردیم

نیازی نیست عرض کنم که چقدر خوشحالیم بعد از این برد باشکوه در چنین بازی بزرگی، شادی بالاتر از این نیست که در چنین فضایی پیروز شویم.همه از دربی لذت بردیم البته عصبانیت زیادی هم بر بازی حاکم بود. اما ما پیروز شدیم و یک برد پرگل و باشکوه را به هوادارانمان تقدیم کردیم. مستحق این برد بودیم و به جایی که استحقاقش را داشتیم رسیدیم. 4 هفته دیگر باقی مانده نباید به خاطر این پیروزی جوگیر شویم. چون 4 بازی دیگر در پیش داریم و بازیکنانم می‌دانند که 4 بازی سخت را داریم.

به بازیکنان تبریک می گویم

ما باید فصل را اینگونه پایان ببریم. آنچه مهم است این است که در پیروزی در دربی بازیکنان نقش مهمی را داشتند. من از صمیم قلب به آنها تبریک می‌گویم و از آنها تشکر می‌کنم. آنها با حضورشان و انگیزه زیادی که داشتند به این پیروزی رسیدند.

پنالتی زن را تعیین نکردم

مشکل پنالتی در تیم ما هنوز است. ما اگر گل چهارم را نمی‌‌زدیم بازی مساوی نمی‌شد بلکه نتیجه 3 بر 2 می‌شد. موقع پنالتی تقصیر من بود که از قبل از بازی زننده پنالتی را تعیین نکردم و در این مورد یک مقدار عدم تفاهم به وجود آمد. یعنی به طور خاص نگفتم حتما طارمی پنالتی را بزند.

رحمتی یکی از بهترین هاست

در 10-15 روز اخیر طارمی هر روز پنالتی می‌زند و طبیعی است که همچنان یکی از زنندگان پنالتی ما مهدی طارمی است. او ضربه را خوب زد ولی رحمتی هم یکی از بهترین‌‌ها است و می‌دانست طارمی تحت فشار است.

برای برد به میدان می رویم

هیچ وقت به این فکر نمی‌کنم که با چه اختلاف گلی برنده شویم بلکه ما در هر بازی برای برد به میدان می‌رویم. یک بار یک بر صفر یک بار 2 بر صفر و یک بار با 4 گل برنده می‌شویم. هدف ما از آماده‌سازی فقط برای برد، برد و برد است.

استقلال تیم قدرتمندی است

امروز تیمی را بردیم که از ابتدای فصل تا به امروز در صدر جدول قرار داشت. آنها تیم بسیار قدرتمندی هستند و کسی نمی‌توانست پیش‌بینی این نتیجه را داشته باشد. به تیمم اطمینان داشتم و بازیکنان هم به توان خودشان اعتقاد داشتند. یک بار دیگر شخصیت و انگیزه خودشان را نشان دادند و مشخص شد چقدر هواداران خود را به عنوان یار دوازدهم دوست می‌دارند.

در مورد داوری نظری ندارم

در مورد داوری نظری ندارم و نمی‌خواهم کار خودمان را در گذشته توسط داور توجیه کنم. اشتباهاتی در گذشته اتفاق افتاده و ما این مسئله را حمل بر آینده قرار نمی‌دهیم. بارها گفته‌ام قول قهرمانی نمی‌دهیم. بعد از بازی مقابل ذوب‌آهن در حالی که یک امتیاز داشتیم و در رده شانزدهم بودیم گفتم برای قهرمانی می‌جنگیم. 4 بازی سخت مانده و قطعا هنوز به قهرمانی هم نزدیک نشدیم اما در مسیر بسیار خوبی قرار داریم.

فرمول قهرمانی ساده است

ما می‌توانیم برای قهرمانی تلاش کنیم. مدیریت، بازیکنان و ما همه برای قهرمانی می‌جنگیم. فرمول ساده است باید همه بازی‌ها را ببریم تا همچنان در صدر جدول بمانیم و تیمی به ما نرسد. اما شما می‌دانید که همه مقابل پرسپولیس طور دیگری بازی می‌کنند و با سرعت 200 کیلومتر مقابل ما ظاهر می‌شوند اما ما آمادگی کامل داریم.

تلاش کردیم از بحران خارج شویم

دلیل این مسئله ثباتی است که در باشگاه بود. شروع سختی داشتیم. بعد از بازی با ذوب‌آهن که 2 بر یک باختیم 500 هوادار سر تمرین آمدند و ما را حمایت کردند. آنها بازیکنان ما را شناخته بودند که چه کیفیتی دارند. بازیکنان ما هم به آنها خوشبینی دادند و در نهایت همه با هم کار کردیم تا بتوانیم از آن بحران خارج شویم.

با ارزش ترین هدیه تولد برای طاهری

دکتر طاهری هم اجازه نداد مسائل حاشیه‌ای برای تیم به وجود بیاید. با تلاش و کار و پیوستگی تمرینات به اینجا رسیدیم. 20 بازی بدون باخت را پشت سر گذاشتیم و صدرنشین شدیم. بابت این برد به طاهری هم تبریک می‌گوییم. بازیکنان با ارزش‌ترین هدیه تولدش را به او تقدیم کردند. منتقد همیشه خواهد بود. این مسئله عادی است. همه جای دنیا هم هست اما وظیفه ما این است که با کار و تلاش به موفقیت برسیم و انتقادها را تا جایی که می‌توانیم کم کنیم.

هادی جزیی از خانواده ماست

قطعا درگذشت هادی یک شوک بزرگ بود. واقعا زمان زیادی لازم داشتیم تا حواس‌مان را جمع کنیم و دوباره به کار عادی‌مان برگردیم. تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که دینی را که به هادی و خانواده‌اش داریم ادا کنیم. پسر هادی امروز در جمع ما حضور داشت و به او خوشامد گفتیم و همیشه به او خوشامد می‌گوییم زیرا هادی جزئی از خانواده ماست.

بعد از نشست باز هم خبرنگاران برای برانکو دست زدند و سپس با او عکس سلفی گرفته و به او گل های قرمز هدیه دادند.

بازی پرسپولیس و استقلال

عدد 4 در رختکن پرسپولیس (عکس)

شاگردان برانکو بعد از پیروزی پر گل در دربی که با 4 گل به پایان رسید این عدد که سمبل استقلالی بود را چالش کشاندند.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، با 4 گلی که بازیکنان پرسپولیس در دربی هشتاد و دوم وارد دروازه استقلال کردند، ضمن 3 امتیاز بازی دستاوردی تازه دست پیدا کردند. قرمزپوشان پایتخت عدد 4 را که مدت ها سمبل استقلالی ها بود را هم فتح کردند و این موضوع به نظر می رسید برای شاگردان برانکو جذاب ترین اتفاق دربی بود. آنها بعد از اتمام بازی عدد چهار را به تماشاگران نشان دادند و از این راه شادی خود را با آنها تقسیم می کردند.

 

 


نشان دادن عدد چهار توسط پرسپولیسی ها تا رختکن این تیم ادامه داشت و به نظر می رسد نشان دادن 4 توسط پرسپولیسی ها در روزهای آتی هم ادامه دار باشد.

بازی پرسپولیس و استقلال

شادی مردم بوشهر از گلزنی طارمی (عکس)

همشهری های مهدی طارمی که از گلزنی وی خوش حال بودند با حرکت هماهنگ با موتور به خیابان ها ریختند.

 


 

به گزارش”ورزش سه”؛ مهدی طارمی آقای گل بوشهری این فصل لیگ برتر توانست دو گل در دربی امروز بزند و ستاره تیمش باشد. همشهری های مهدی طارمی که از گلزنی وی بسیار شاد بودند پس از برد پرسپولیس به خیابان ها ریختند و شادی خود را از گلزنی این بازیکن نشان دادند.

 

بازی پرسپولیس و استقلال

اعتراض و فحاشی شدید در اینستاگرام استقلال

اینستاگرام استقلال که یک رسانه مستقل و با کیفیت برای آبی‌هاست از اتفاقات دربی در امان نمانده است.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، بعد از شکست پرگل امروز استقلال به پرسپولیس هواداران این تیم با عصبانیت مشغول اعتراض به سرمربی این تیم هستند و در عین حال پرسپولیسی‌ها نیز یک پای قضیه‌اند و آتش درگیری در کامنت‌ها شدت گرفته است.

در صورت ادامه این وضعیت ممکن است این حساب کاربری برای مدتی قابل کامنت‌گذاری نباشد.  موج فحاشی در شبکه‌های اجتمالی در شرایطی است که استقلالی‌ها در ورزشگاه رفتار فوق‌العاده‌ای در واکنش به شکست از خود نشان دادند.

بازی پرسپولیس و استقلال

مجیدی: می‌بردیم هم مصاحبه نمی‌کردیم

فرزاد مجیدی سرپرست استقلال توضیحات کافی درباره عدم مصاحبه بازیکنان به زبان آورد.

 


 

به گزارش “ورزش سه” از میکسدزون ورزشگاه آزادی، فرزاد مجیدی با اشاره به اینکه سکوت بازیکنان استقلال ربطی به شکست ندارد، گفت: این تصمیم جمعی بود که هیچ کدام از مجموعه استقلال قبل از بازی صحبت نکنند و بعد از بازی حرف نزنند چه می‌بردیم چه می‌باختیم.  این تصمیمی است که باشگاه گرفته است. خدا را شاهد می‌گیرم که این تصمیم از قبل گرفته شده است.

بازی پرسپولیس و استقلال

مظلومی: تنها یک دربی را باخته‌ام

پرویز مظلومی می گوید می خواستیم مساوی کنیم و فرصت مساوی داشتیم اما گل خوردیم و گل دوم شیرازه تیم ما بهم ریخت.

 


 

به گزارش”ورزش سه”، پرویز مظلومی پس از پرگل تیمش مقابل پرسپولیس گفت:

گل اول برنامه های مارا به هم زد

هر دو تیم که بازی تهاجمی را به نمایش گذاشتند فکر می‌کنم گل اول برنامه‌های ما را بهم زد. لیگ را از دست دادیم. می خواستیم مساوی کنیم و فرصت مساوی داشتیم اما گل خوردیم و گل دوم شیرازه تیم ما بهم ریخت. مردم از این فوتبال لذت بردند. بازی خوبی انجام دادیم. در توپ های برگشتی عملکرد خوبی نداشتیم اما تیم حریف به خوبی از موقعیت های خود استفاده کرد. اشتباهاتمان باعث شد تا پرسپولیس صاحب فرصت شود و همین موضوع شیرازه تیم ما را از هم پاشید. امیدوارم در بازی های آینده چنین اشتباهاتی نداشته باشیم.

بعد از مصدومیت شیحی تغییر روش دادیم

بعد از خوردن دو گل موقعیت‌های خوبی داشتیم که از دست دادیم .تیمی که در این بازی بزرگ فرصت ها را از دست می‌دهد ضربه روحی می‌بنید. با 4-4-2 شروع کردیم اما با مصدومیت شیحی مجبور به تغییر روش شدیم.

نا امید نیستیم

ما 4 بازی دیگر هم داریم. ناامید نیستیم. روزبه چشمی را از دست دادیم و مشکلاتی داشتیم که این شرایط برای استقلال رخ داد. هنوز جام حذفی را پیش رو داریم.

هنوز چیزی را از دست نداده ایم

‌ما امروز بازی خوبی کردیم. فکر می‌کنم بازی قابل قبولی انجام دادیم.موقعیت‌های ما بیشتر از حریف بود اما آنها از موقعیت هایشان استفاده کردند اما ما نتوانیستیم این کار را بکنیم. هنوز چیزی را از دست ندادیم. در یک بازی بزرگ که هواداران روی آن حساب می‌کردند بازنده شدیم ولی تلاش می‌کنیم در بازی‌های بعدی نتیجه بگیریم.

تنها یک دربی را باخته ام

در 7 دربی حضور داشتم که یک دربی را باختم. اشتباهات زیادی هم داشتیم. با این حال هنوز برای قهرمانی ناامید نیستیم. هر اشتباهی که مرتکب شدیم، تنبیه شدیم. دفاع ما هر اشتباهی که کرد، گل خوردیم و همین موضوع باعث شد تا نتیجه بازی را هم واگذار کنیم.

اشتباهات بچه گانه کردیم

موقعیت‌های خوبی داشتیم، دو توپ ما از روی خط دروازه پرسپولیس بیرون آمد. ما بدون برنامه وارد زمین نشدیم، بلکه برنامه داشتیم و خوب تمرین کردیم، اما فکر نمی‌کردیم بازیکنان اشتباهات بچه‌گانه داشته باشند؛ چراکه همین اشتباهات ضربه روحی سنگینی به ما وارد کرد و تلاش کردیم تا خودمان را جمع‌وجور کنیم.گل‌های بدی خوردیم و همین موضوع باعث شد بازیکنان با استرس و عصبی بازی کنند و نمایش همیشگی خود را نداشته باشند.

بازی پرسپولیس و استقلال

جروبحث مربی و بازیکن استقلال با هواداران معترض

اعتراض شدید طرفداران استقلال باعث عصبانیت یک عضو کادرفنی و یکی از بازیکنان نیمکت‌نشین این تیم شد.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، در پایان بازی و در شرایطی که بازیکنان استقلال از میکسدزون ورزشگاه می‌گذشتند یک عضو کادرفنی و یک بازیکن به فحاشی هواداران عصبانی پاسخ دادند. این صحنه با وساطت بزرگترها به پایان رسید.

بازی پرسپولیس و استقلال

استقلالی‌ها مصاحبه نکردند

بازیکنان استقلال از انجام دادن مصاحبه بعد از بازی با پرسپولیس سرباز زدند.

 


 

به گزارش”ورزش سه”، بازیکنان استقلال که امروز باخت بدی را در دربی برابر پرسپولیس قرار گرفتند به طور مشترک با اصحاب رسانه مصاحبه نکردند و پاسخگوی سوالات خبرنگاران نشدند.

به نظر می رسد مسئولان استقلال تهران به بازیکنان گفته اند که با خبرنگاران هیچ مصاحبه ای نکنند.

بازی پرسپولیس و استقلال

نورمحمدی: کاش این 4 را هادی نشان می‌داد

رضا نورمحمدی کاپیتان نیمکت‌نشین پرسپولیس اعلام کرد خوشحال است که قول او و سایر بازیکنان به هادی نوروزی عملی شده است.

 


 

به گزارش “ورزش سه” از میکسدزون ورزشگاه آزادی، نورمحمدی گفت: خدا را شکر که بازی را بردیم. ما احتیاج به این پیروزی داشتیم. ثابت کردیم که فقط به فکر قهرمانی هستیم و استقلال و سایر تیم‌ها برای ما فرقی ندارد.
نورمحمدی در مورد خوشحالی آخر بازی گفت: هادی نوروزی دوست داشت که این حرکات را انجام دهیم و عدد 4 را نشان دهیم. او دوست داشت که چهارمین گلش را در دربی بزند و عدد 4 قرمز شود. ای کاش خودش بود و گل چهارمش را می‌زد.
مدافع پرسپولیس در مورد صعود به صدر جدول گفت: همانطور که گفتیم فقط به قهرمانی فکر می‌کنیم. با همین انگیزه در 4 بازی آینده برای برد به میدان می‌رویم.

بازی پرسپولیس و استقلال

بیستمین بازی بی‌شکست پرسپولیس در لیگ

برتری برابر استقلال ،بیستمین بازی متوالی بدون شکست تیم فوتبال پرسپولیس در مسابقات فوتبال لیگ برتر بود.

 


 

به گزارش “ورزش سه”؛ پرسپولیس در روز 25 شهریور سال گذشته که 2-1 به تیم فوتبال سایپا باخت دیگر هیچ گاه در مسابقات لیگ برتر برابر هیچ تیمی بازنده نبود وبر این اساس باید گفت که بی شکستی پرسپولیس در مسابقات فوتبال لیگ برتر به 212 رسید.

پرسپولیس حالا در 20 بازی با 12 برد و 8 مساوی وکسب 44 امتیاز موقعیت بسیار خوبی دشت کرده است. پرسپولیس در 4 بازی آینده خود برابر استقلال اهواز در اهواز،نفت تهران در تهران،گسترش فولاد در تبریز وراه آهن در تهران می ایستد وبا کسب برد در این 4 بازی میتواند به 60 امتیاز برسد.

بازی پرسپولیس و استقلال

موج سنگین نارضایتی از مظلومی در فضای مجازی

شبکه های اجتماعی بعد از شکست سنگین استقلال در دربی به بازاری داغ برای اعتراض به پرویز مظلومی تبدیل شد و این موضوع از سایر موضوعات داغ تر دنبال می شود.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، صدرنشینی استقلال در هفته های اخیر تنها دلیلی بود تا طرفداران استقلالی اعتراض شدیدی به عملکرد تیم محبوب شان نداشته باشند چرا که شاگردان مظلومی نمایش چشم نوازی از خود نشان نمی دادند و استقلال 4 بازی متوالی بود که به پیروزی دست پیدا نمی کرد. صدرنشینی استقلال می توانست اصلی ترین توجیهی محسوب شود که مقابل نمایش نه چندان خوب این تیم موضع گرفت و این امید داده می شد که در آینده شرایط بهتر خواهد شد اما سقوط به رده سوم، از دست دادن صدرنشینی و خوردن 4 گل از پرسپولیس دیگر جایی برای صبر باقی نگذاشت و طرفداران تیم آبی در تمام محافل گفت و گو در اولین بحث اعتراض خود را به پرویز مظلومی نشان می دادند.

این اعتراضات از ورزشگاه آزادی و بعد از دیدار شروع شد که با جمله “مظلومی حیا کن استقلال رو رها کن” سر این بحث را باز کردند و بعد از آن این موضوع به شکلی شدید وارد فضاهای مجازی شد. پر مخاطب ترین بحث فعلی فضاهای مجازی موضوع اعتراض به مظلومی است که لحظه به لحظه به شدت آن اضافه می شود. مظلومی در ابتدای فصل با اتکا به چهار برد خود در دربی و با شعار فتح بازی مقابل پرسپولیس دل هواداران به دست آورد اما اوج عملکرد ضعیف استقلال در دربی رقم خورد که شکست 4 بر 2 یکی از سنگین ترین شکست های آبی پوشان در تاریخ دربی بود.

حالا نقطه قوت مظلومی به نقطه ضعف او تبدیل شده است و استقلال صدر جدول را از دست داده تا همین مسائل دلیلی شود با توجه به عملکرد نه چندان جذاب آبی پوشان در هفته های اخیر، اوج فشار و اعتراض را به سمت مظلومی روانه کند. استقلال هنوز شانس قهرمانی در لیگ و جام حذفی را دارد و باید دید بهرام افشارزاده، مدیر عامل استقلال چه عکس العملی برای ادامه کار خواهد داشت.

بازی پرسپولیس و استقلال

نوراللهی: می‌توانستیم استقلال را 6تایی کنیم

احمد نوراللهی هافبک پرسپولیس گل اول تیمش را پایه‌گذاری کرد.

 


 

به گزارش “ورزش سه” از میکسدزون ورزشگاه آزادی، این بازیکن جوان به خبرنگار ما گفت: فکر نمی‌کردم 4 گل بزنیم اما می‌توانستیم با 6 گل هم به پیروزی برسیم. امیدوارم روند این بردها ادامه داشته باشد.

نوراللهی درباره درگیری رضائیان و طارمی بر سر پنالتی هم گفت: هر چه که بود تمام شد و مهم برد پرسپولیس بود که به دست آمد.

وی ادامه داد: امیدوارم در چهار بازی باقی مانده تا پایان لیگ برتر نیز نتایج خوبی بگیریم و قولی که به هادی نوروزی عزیز دادیم را عملی کنیم.

شاید در آغاز فصل فکر نمی کردیم پرسپولیس با بازیکنان جوان خود بتواند چنین نتایجی به دست بیاورد اما هواداران پرسپولیس همیشه از ما حمایت کردند و موجب شدند ما امروز در صدر جدول باشیم.

بازی پرسپولیس و استقلال

احمدزاده: دیگر کسی 4 را نشان نمی‌دهد

فرشاد احمدزاده هافبک تهاجمی پرسپولیس که روز خوبی را در ورزشگاه آزادی پشت سر گذاشت قبل از ترک ورزشگاه با خبرنگار ما صحبت کرد.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، او گفت: خوشحالم که با یک بازی فوق‌العاده استقلال را شکست دادیم و نماد 4 آنها را محو کردیم و مطمئنم دیگر کسی عدد 4 را به ما نشان نخواهد داد.

احمدزاده درباره برد پرگل تیمش هم گفت: می‌دانستیم که با اختلاف می‌بریم اما 4 گل را پیش‌بینی نمی‌کردیم.

بازی پرسپولیس و استقلال

طارمی: شادی گلم به عشق مادرم است

طارمی دلیل شادی پس از گلش را عشق به مادرش خواند.

 


 

به گزارش”ورزش سه”، مهدی طارمی پس از پیروزی پرگل تیمشان برابر استقلال در جمع خبرنگاران گفت: من نمی خواهم درباره بازی صحبت کنم و تنها می خواهم درباره دلیل شادی گلم حرف بزنم، قول داده بودم در دربی گل بزنم دلیلش را بگویم و تنها پس از گل ها به عشق مادرم دستم را بوس می کنم.

ستاره قرمزها در دربی 82  درباره بازی حرفی نزد.

بازی پرسپولیس و استقلال

علیپور: نماد 4 استقلال دفن شد!

علی علیپور مهاجم پرسپولیس عقیده دارد نماد 4 استقلال به پایان عمرش رسید.

 


 

به گزارش “ورزش سه” از میکسدزون ورزشگاه آزادی، علیپور که با خبرنگاران صحبت می‌کرد در ابتدای حرف‌هایش گفت: نماد 4 استقلال دفن شد. ما فقط برای پیروزی آمده بودیم. بازی به بازی جلو می‌رویم. خدا را شکر که توانستیم این بازی را ببریم و امیدوارم 4 بازی بعدی را هم با اقتدار تمام کنیم.

او درباره اتفاقات پایان نیمه اول گفت: من هیچ درگیری‌ای با طارمی نداشتم. دوستان خیلی خوبی با هم هستیم. در پایان نیمه اول هم آمدم مهدی را آرام کنم.

علیپور درباره شانس قهرمانی پرسپولیس هم گفت: شانس قهرمانی تیم خیلی بالاست، هوادارها هم حمایتمان می‌کنند. ما تیم همدلی داریم و این 4 گل روی دوندگی و همدلی جمعی به دست آمد.

بازی پرسپولیس و استقلال

ازار داغ عدد 4 در آزادی

برد 4 بر 2 شاگردان برانکو در دربی تهران دلیلی شد تا عددی که مدت ها سمبل استقلالی ها بود به چالش کشیده شود.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، شروع طوفانی پرسپولیس در هشتاد و دومین دربی پایتخت می توانست این پیش بینی را به وجود بیاورد که بازی مهیج خواهد شد اما نتیجه 4 بر 2 را کمتر کسی می توانست حدس بزند. قرار گرفتن دو عدد 4،2 بهانه ای شد تا یک بار دیگر یاد کاپیتان نوروزی زنده شود اما 4 گلی که پرسپولیس زد .

سمبل استقلالی ها را به چالش کشانید. طرفدران تیم قرمز عدد 4 را این بار به استقلالی ها نشان می دادند و بازیکنان هم با نشان دادن عدد 4 در یک دست و عدد 2 در دستی دیگر به سمت تماشاگران رفتند و این طور شادی خود را با آنها تقسیم کردند.

ضمن اصل نتیجه، کورس قهرمانی و 3 امیتازی که در این بازی به دست آمد یکی از اصلی ترین نکات این دیدار به چالش کشیده شدن عدد 4 بود. فضای ورزشگاه و صفحات مجازی به بازاری داغ برای کری عدد 4 تبدیل شده بود و به نظر می رسید این چالش در روزهای بعد هم ادامه پیدا کند.

بازی پرسپولیس و استقلال

حیا کن رها کن علیه مظلومی

سرمربی تیم فوتبال استقلال که برد در دربی را به عنوان نقطه قوت خود می دانست بعد از بازی مقابل پرسپولیس مورد اعتراض شدید تماشاگران خودی قرار گرفت.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، شکست 4 بر 2 استقلال مقابل پرسپولیس در دربی هشتاد و دوم دلیلی شد تا طرفدران تیم پرطرفدار آبی تهران تا مدت ها بعد از سوت پایان بازی زیر باران ماندند و اعتراض خود را علیه استقلال اعلام کردند. در این بین اوج اعتراضات به پرویز مظلومی معطوف می شد که او را با شعار “مظلومی حیا کن استقلال رو رها کن” رو به رو کردند. نمایش نه چندان خوب استقلال در هفته های گذشته کمی طاقت طرفداران را کم کرده بود اما این شکست جایی برای سکوت نگذاشت و حدود 3 هزار تماشاگر بعد از بازی در ورزشگار ماندند و علیه مظلومی شعار دادند.

جالب اینکه دوربین های تلویزیونی بیش از اینکه شادی پرسپولیسی ها و تماشاگران آنها را به نمایش بکشند، روی استقلالی ها تمرکز کرده بودند و صحنه های جالبی بعد از شکست آبی پوشان شکار شد.

بازی پرسپولیس و استقلال

تقدیر ویژه از برانکو توسط هواداران

برانکو ایوانکوویچ در حالی خود را آماده گفتگو تلویزیونی می‌کند که مشکل باد شدید در ورزشگاه مانع از این کار می‌شود.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، در این اثنا هواداران پرسپولیس با حضور در سکوی نزدیک به این مصاحبه به شدت به تشویق او مشغول هستند. ایوانکوویچ که فصل گذشته در همین روزها پرسپولیس را تحویل گرفت، دوره درخشانی را در  جمع قرمزها پشت سر گذاشته و تیمش شانس اول قهرمانی است.

بازی پرسپولیس و استقلال

آقای چوبله، چوبله شد

پرویز مظلومی آقای چوبله استقلالی ها امروز تیمش با 4 گل از پرسپولیس شکست خورد.

 


 

به گزارش”ورزش سه”، پرسپولیس توانست امروز در دربی بزرگ تهران با نتیجه 4-2 استقلال را شکست دهد، پرویز مظلومی که با 4 گل پیاپی توانسته بود لقب چوبله را مال خود کند با شکست امروز از قرمزها چوبله شد تا چوبله چوبله شود.

تصمیمات عجیب مظلومی شاید در این باخت بی تاثیر نباشد، بازی دادن شیحی مصدوم و همچنین آرش برهانی که از ترکیب آبی ها دور بود در ترکیب اصلی بسیار عجیب بود. همچنین تعویض خسرو حیدری که بار زیاد حملات استقلال را روی دوش می کشید کمی از عناصرحمله آبی ها کم کرد.

بازی پرسپولیس و استقلال

اینستاگرام در تسخیر پرسپولیسی ها (عکس)

بازیکنان پرسپولیس بعد از برد عکس هایی بعد از برد منتشر کردند تا برد را با هوادارانشان تقسیم کنند.

 


 

به گزارش”ورزش سه”، پرسپولیسی ها که امروز توانستند با نتیجه ای عجیب استقلال را در دربی 82 شکست دهند؛ بعد از برد با انتشار عکس های شادی شان در صفحات اینستاگرام شان شادی را با هوادارانشان تقسیم کردند. عکس های اینستاگرام بازیکنان پرسپولیس را با هم مرور می کنیم:


حواشی بازی پرسپولیس و استقلال {دربی امسال}-perspolis-esteghlal-footbal

بازی پرسپولیس و استقلال

منبع: varzesh3.com

جمع آوری شده توسط تیم مشهد دانلود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد