خانه / اموزش / آموزش افزایش حافظه اندروید با روشی ساده
لباس مردانه لاکچری ارزان

آموزش افزایش حافظه اندروید با روشی ساده

afzayesh-hafeze-android-download0511.ir

در اغلب موارد یک حافظه SD با ظرفیت بالا می‌تواند بسیاری از مشکلات مربوط به کمبود حافظه ‌روی گوشی را برطرف کند ، اما برای بسیاری داشتن SD ظرفیت بالا بنا به دلایلی مانند عدم پشتیبانی گوشی امکان پذیر نیست.

شما می توانید این مشکل را با سخت افزار کوچکی به نام USB OTG یا USB On the go که به اختصار به آن OTG می گویند حل کنید.

نام دیگر این کابل که احتمالا شما آن را بیشتر شنیده اید کابل تبدیل USB است.این ابزار،کابل کوچکی است که یک سر آن به ورودی USB گوشی هوشمند وصل شده و سر دیگر آن یک مادگی برای اتصال پورت‌های USB اعم از نوع Flash یا ماوس و کیبورد دارد.

در واقع این ابزار به شکل یک Host برای اتصال ابزارهای دیگر به گوشی هوشمند یا تبلت عمل می‌کند.

کاربردهای OTG

این کابل کاربردهای فراوانی دارد که می توان به انتقال سریع داده‌ها به / از گوشی، اتصال به اینترنت در زمان فقدان ارتباط وایرلس،اتصال کی بورد و همچنین داشتن یک حافظه جانبی در دسترس و در کنار گوشی یا تبلت اشاره کرد.

لازم است، USB شما با سیستم FAT 32 قالب بندی یا فرمت شده باشد.در کنار اینها به یک APP مرورگر فایل یا File Manager قدرتمند همچون ES File Explorer نیاز دارید.

روش کار

کابل USB خود را با استفاده از OTG به گوشی یا تبلت متصل کنید،در این حالت گوشی به شما اطلاع می‌دهد که حافظه به گوشی متصل شده است لازم است نوار اعلان را برای تایید چک کنید و یا به قسمت تنظیمات گوشی،بخش Storage یا حافظه بروید. در اینجا می‌بینید که حافظه به گوشی متصل یا Mount شده ‌و اگر این گونه نبود کافی است ‌روی دکمه Mount ضربه بزنید.

با این کار می‌توانید محتویات USB را با File Manager خود یا همان شکل حافظه داخلی یا SD مرور کنید.

روش معرفی شده راهی ساده و کارآمد برای استفاده از یک فلش USB به عنوان یک حافظه جانبی همیشه حاضر و موقتی است. به این طریق می‌توانید علاوه بر استفاده از امکانات دیگر OTG همواره فیلم‌ها یا موسیقی‌های دلخواه خود را در حجم انبوه و بدون اشغال حافظه گوشی یا تبلت،به همراه خود داشته باشید.

به نقل از باشگاه خبرنگاران

Download0511.ir

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد